Archiwum

Relacja z BBT 2009 w Ustce

o 3 dniach zmagań w trakcie finału ostatniego Turnieju Eliminacyjnego w ramach Beach Ball Tour 2009, który odbył się w niedzielę 2 sierpnia w Ustce poznaliśmy zwycięskie pary. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ zawodnicy walczyli o kolejne ważne punkty w rankingu PZPS przed finałowym spotkaniem Niechorzu, gdzie miała być wyłoniona oficjalna para Mistrzów Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Niedzielne mecze wyłoniły trzy najlepsze pary eliminacji w Ustce, które stanęły na podium:

III miejsce - Damian Lisiecki i Dominik Witczak

Turniej w Ustce minął nie tylko pod znakiem pięknej plażowej pogody, ale również triumfu najmłodszych zawodników w rankingu PZPS nad starszymi i doświadczonymi kolegami. Piotr Kantor i Bartek Łosiak, którzy tydzień przez spotkaniem w Ustce zdobyli w Portugalii tytuł Mistrzów Europy w siatkówce plażowej zawodników do lat 18, pokonali w meczu finałowym parę Lisiecki i Witczak - Mistrzów Polski z 2008 roku.
W ceremonii wręczenie nagród wzięli udział Naczelnik Wydziału Promocji Miasta i Gminy Ustka Piotr Wszółkowski, w imieniu PZPS Komisarz Zawodów Wojciech Klęsk oraz Karolina Twardowska Przedstawiciel Sport Mega Marketing Organizatora i Sponsora Mistrzostw.
Sędzią Głównym turnieju był Grzegorz Sołtysiak.