Archiwum

Mistrzowie Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Na plaży w Niechorzu w dniach od 14 do 16 sierpnia odbył się Wielki Finał Beach Ball Tour 2009 Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, na który kibiców zaprosił Sponsor Główny Mistrzostw Firma ENERGA SA

 Finał wyłonił parę oficjalnych Mistrzów Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W turnieju finałowym w Niechorzu startowały 24 pary z największą ilością punktów rankingowych PZPS.

Przez trzy dni turnieju rywalizacja między parami była bardzo zacięta, jednak to w niedzielę przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się decydujące mecze, które wyłoniły parę Mistrzów Polski:

Pierwszy mecz półfinałowy:
Fijałek/ Prudel - Kubiak/Wieczorek
2:0 (21:11, 21:16) dla pary Fijałek/ Prudel
Drugi mecz półfinałowy:
Lisiecki/Witczak - Klimek/Szternel
2:0 (21:19, 21:10) dla pary Lisiecki/Witczak
Mecz o 3 miejsce:
Kubiak/Wieczorek - Klimek/Szternel
2:0 (21:17, 21:12) dla pary Kubiak/Wieczorek
Mecz o 1 miejsce:
Witczak/Lisiecki - Fijałek/Prudel
0:2 (13:21, 19:21) dla pary Fijałek/Prudel

Zwycięskie pary, które zajęły miejsce na podium:
I miejsce Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
II miejsce Dominik Witczak i Damian Lisiecki
III miejsce Michał Kubiak i Tomasz Wieczorek.

Tym razem do podziału miedzy zawodników była pula nagród pieniężnych w wysokości 50.000 PLN. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Speedo. Wśród gości wręczających nagrody byli Wójt Gminy Rewal Robert Straburski, W-ce Prezes PZPS Bogusław Adamski, Przedstawiciel Zarządu PZPS Janusz Kamiński, Poseł RP Konstanty Oświęcimski oraz Dariusz Knapik ze Sport Mega Marketing Sponsora i Organizatora Mistrzostw.

Sędzią Głównym finału Beach Ball Tour 2009 był Henryk Darocha. Tym turniejem Pan Henryk zakończył swoją wieloletnią pracę jako sędzia PZPS i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Pan Henryk otrzymał również pamiątkowe puchary z podziękowaniami od Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz od Sport Mega Marketing.

Także na kibiców, którzy odwiedzili teren zawodów czekała masa atrakcji i niespodzianek. Atmosferę i sportowy doping na trybunach podgrzewał konferansjer, który nagradzał najlepszych kibiców. Dla wszystkich dzieci w specjalnie zorganizowanej strefie Energa Kids Play Corner zorganizowano boisko do siatkówki plażowej, dmuchany zamek do skakania, zjeżdżalnie i konkurencje sportowe, w których najmłodsi wygrywali ciekawe nagrody od Sponsora Mistrzostw - firmy ENERGA SA.

<< powrót

galeria