Archiwum

Zakończenie VI edycji "Letniej Szkoły NIVEA"

Zakończyła się tegoroczna edycja Letniej Szkoły NIVEA, akcji wchodzącej w skład Programu Bezpiecznie z NIVEA i WOPR, który już po raz szósty gości na plażach polskiego Wybrzeża

 Od początku lipca przez osiem tygodni Szkoła NIVEA gościła kolejno w Mrzeżynie, Świnoujściu, Ustroniu Morskim, Darłówku Zachodnim, Krynicy Morskiej, Dębkach, Ustce, a swoją tegoroczną wędrówkę zakończyła na plaży w Niechorzu.

Letnia Szkoła NIVEA ma na celu poprawę bezpieczeństwa nad wodą. Poprzez edukacyjne gry i zabawy uczy ona podstawowych zasad zachowania się nad wodą oraz uświadamia dzieciaki i ich rodziców, jakie konsekwencje może przynieść nierozwaga i nieznajomość podstawowych przepisów korzystania z kąpielisk.


Przez cały czas trwania akcji najmłodsi plażowicze korzystali z możliwości nauki pływania pod okiem instruktorów w specjalnie przeznaczonym do tego basenie, układali mega puzzle oraz kolorowali obrazki z historyjkami o bezpiecznym zachowaniu w wodzie. Starsze dzieci mogły pod okiem ratowników WOPR poznać zasady pierwszej pomocy medycznej na specjalnie przeznaczonych do tego profesjonalnych fantomach oraz nauczyć się wiązania węzłów.
Dla poprawy bezpieczeństwa Letnia Szkoła NIVEA uczy wszystkie dzieci rozpoznawania podstawowych znaków wodnych oraz dba o ich sprawność organizując Minimistrzostwa Ratowników, których elementami są konkurencje podobne do tych, w których udział biorą dorośli zawodnicy.
W trzech miejscowościach, w których gościła Letnia Szkoła jednocześnie odbywały się Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR, podczas których dzieci i ich rodzice mogli zobaczyć zmagania ratowników WOPR z całej Polski. Mistrzostwa wyłoniły najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn, których zawodnicy w sezonie letnim strzegą bezpieczeństwa nadmorskich kąpielisk.
 

<< powrót

galeria