Informacje bieżące

SANDECJA NOWY SĄCZ MISTRZEM ORLIK VOLLEYMANIA 2013
23.01.2014

Siatkarki Sandecji Nowy Sącz wygrały trzecią edycję Orlik Volleymanii. W finale pokonały Gedanię Gdańsk w dwóch setach. Na najniższym stopniu podium uplasowały się zawodniczki OPP Gimanzjum nr 1 Kołobrzeg.

 Pierwszy dzień trzeciej edycji Orlik Volleymanii należał do dziewcząt. 54 zespoły z całej Polski rywalizowało na specjalnie przygotowanych boiskach w parku im. Jana Pawła II w Poznaniu o prymat w Polsce. Zespoły rywalizowały w 8 grupach a walka była bardzo zacięta. Faworytkami do najwyższych miejsc były siatkarki Gedanii Gdańsk. Gdańszczanki w pięknym stylu triumfowały w ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w Sopocie. W piątek również z dużym animuszem rozpoczęły turniej i bez porażki zakończyły rywalizację w grupie. W fazie grupowej dobre wrażenie pozostawiły po sobie zawodniczki Sandecji Nowy Sącz oraz Źródełko Katowice. Czarnym koniem turnieju okazała się drużyna ZSP Borowno, która dopiero z drugiego miejsca awansowała do fazy pucharowej. Jak się później okazało ambitne zawodniczki pokazały pełnię swoich umiejętności. Pokonały wyżej notowany Gimnazjum nr 46 Kraków i awansowały do fazy półfinałowej. To jednak było maksimum co mógł osiągnąć sympatyczny zespół z Borowna. W półfinale przegrał gładko z Gedanią a w meczu o III miejsce nie dał rady OPP Gimnazjum I Kołobrzeg. Mimo wszystko należy pochwalić zespół z Borowna za ambitną postawę. W finale spotkała się faworyzowana Gedania i Sandecja Nowy Sącz. Obie drużyny jak burza przeszły do finału i pojedynek dwóch niepokonanych drużyn zapowiadał się pasjonująco. Z tej walki zwycięzko wyszły zawodniczki Sandecji Nowy Sącz. Ambitne zawodniczki z Sącza wygrały w dwóch setach i wygrały trzecią edycję Orlik Volleymania.

 

Trzecia edycja Orlik Volleymania jest rekordowa pod względem ilości uczestników. Walka na boiskach jest wspaniała i nie można się doczekać jutrzejszej rywalizacji chłopców. Emocje, które dostarczą zawodnicy na pewno zadowolą nawet najbardziej wybrednego kibica.

<< powrót