Informacje bieżące

GIMNAZJUM NR 3 KROTOSZYN ZWYCIĘŻA W ORLIK VOLLEYMANIA
23.01.2014

Młodzi siatkarze Gimnazjum nr 3 Krotoszyn zostali Mistrzami Orlik Volleymanii w kategorii chłopców. Po emocjonującym Finale wygrali z drużyną G 48 i MOS Wola Warszawa. Trzecie miejsce przypadło drużynie SP 11 z Kędzierzyna Koźla.

 Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano drugi dzień rozgrywek Finału Ogólnopolskiego Orlik Volleymania. Do sobotniej rywalizacji przystąpili chłopcy. Rywalizowano w 8 grupach i rozegrano ponad 150 spotkań przez cały dzień. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Po fazie grupowej w meczach 1/8 finału było aż 6 tie-breaków co świadczy o wyrównanym poziomie poszczególnych drużyn. Od początku turnieju bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy z Krotoszyna. Zespół z Krotoszyna wygrał swoją grupę a w ćwierćfinale pokonał silny zespół z Kędzierzyna Koźla. W półfinale po zaciętym meczu pokonali UKS Olimp Opole Lubelskie a w finale trafili na zespół G 48 i MOS Wola Warszawa. Gracze ze stolicy by dostać się do finału musieli rozegrać dwa tie ? breaki pod rząd. W ćwierćfinale z Gimnazjum Sportowym Rzeszów oraz z drużyną SP 19 Kędzierzyn Koźle w półfinale. To odbiło się na ich postawę w Finale. Zawodnicy z Krotoszyna zachowali więcej sił i po tie-breaku zwyciężyli i zdobyli tytuł mistrzowski Orlik Volleymania 2013. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy SP 11 Kędzierzyn Koźle po emocjonującym pojedynku zakończonym w trzech setach pokonali drużynę UKS Olimp Opole Lubelskie.

 
Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Tysiąc uczestników przez dwa dni i atmosfera wielkiego siatkarskiego święta, która towarzyszyła uczestnikom i kibicom była fantastyczna. Najbardziej cieszy fakt coraz większej liczby drużyn startujących w turnieju. Oby te liczby uczestników zwiększały się z roku na rok.

<< powrót