Bezpiecznie z NIVEA i WOPR

Program CSR realizowany na polskim Wybrzeżu od 2002 roku przez naszą Agencję. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa na kąpieliskach poprzez wyposażenie wież ratowniczych i ratowników w profesjonalny sprzęt. Jest partnerskim programem firmy NIVEA oraz organizacji odpowiedzialnej za ratowanie ludzkiego życia jaką jest WOPR. Niebieskie wieże oraz ratownicy ubrani w estetyczne stroje ochronne to wizytówka Programu, ale także możliwości naszej Agencji. Rezultatem działań w ramach tego programu jest zmiana wizerunku polskiego ratownika, systematyczne doposażanie ratowników pracujących na polskim Wybrzeżu w profesjonalny sprzęt ratowniczy. To także nauka pływania organizowana na basenach całej Polski dla dzieci z Domów Dziecka oraz Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR, mające na celu doskonalenie umiejętności ratowników, niezbędnych w ich codziennej pracy. To również programy edukacyjne dla najmłodszych przybliżające im podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w wodzie.
Niebieskie wieże oraz ratownicy ubrani w estetyczne stroje ochronne to wizytówka Programu, ale także możliwości naszej Agencji. Rezultatem działań w ramach tego programu jest zmiana wizerunku polskiego ratownika, systematyczne doposażanie ratowników pracujących na polskim Wybrzeżu w profesjonalny sprzęt ratowniczy. To także nauka pływania organizowana na basenach całej Polski dla dzieci z Domów Dziecka oraz Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR, mające na celu doskonalenie umiejętności ratowników, niezbędnych w ich codziennej pracy. To również programy edukacyjne dla najmłodszych przybliżające im podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w wodzie.

Te wszystkie tematy realizowane były w poszczególnych latach w ramach pięciu elementów jednego Programu:

1. Zostań ratownikiem z NIVEA – event edukacyjny propagujący wśród młodzieży ideę zostania Ratownikiem WOPR

2. Letnia Szkoła NIVEA – event edukacyjny mający na celu popularyzację podstawowych zasad bezpieczeństwa w wodzie i na plaży wśród dzieci i dorosłych.

3. Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR – event sportowy mający na celu podniesienie kwalifikacji i motywacji w pracy ratownika.

4. Już pływam z NIVEA i WOPR – projekt realizowany na basenach w Polsce; organizacja zajęć nauki pływania dla dzieci, których sytuacja ekonomiczna i rodzinna nie pozwala na udział w płatnych zajęciach.

5. Bezpiecznie z NIVEA i WOPR – najważniejszym celem programu jest wyposażenie wież w profesjonalny sprzęt medyczny i ratowniczy, a ratowników w stroje ratownicze.

W ramach Programu realizowaliśmy na przestrzeni lat działania w mediach i PR. Obejmowało to kreację i strategię komunikacji Programu opartej na stałej współpracy z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi. Kampanie informacyjne oraz reklamowe realizowane były przez nas w internecie, radio, prasie i telewizji. Tworzyliśmy i zajmowaliśmy się dystrybucją informacji prasowych. Organizowaliśmy konferencje prasowe. Pozyskiwaliśmy do współpracy celebrytów oraz znane osoby ze świata sportu i kultury.